Aslan Pençesi Kürü Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Aslan Pençesi Kürü Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Aslan pençesi kürü, rahim, meme, prostat ve lenf bezi kanserlerine karşı hem koruyucu hem de başlangıç evresinde kanseri tedavi edici, ileri aşamada kanserin ilerleyişini önleyen bitkisel bir kürdür. Fakat bu kürü hazırlarken bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Aslan pençesi bitkisi testere dişli ve düz yapraklı olarak iki türdür. Bu kürün hazırlanmasında düz yapraklı olan aslan pençesi kullanılmalıdır. Bitki halk arasında aslan kulağı, kırk baş, aslan kuyruğu gibi isimlerle de bilinir. Düz yapraklı olanı ve testere yapraklı olanı aynı isimle anılsa da bunlar aslında birbirinden farklıdır. Bu bitkilerin sağladığı faydalarda ayrıdır. Alchimilla vulgaris olarak bilinen yani testere dişli olan türü, kadınlarda adet dönemlerinde oluşan rahatsızlıklarda kullanılır. Bunun diğer etkileri bulunmamaktadır. Bu bitkilerin birbirinden ayırt edilmesi için yaprak kenarlarına bakılmalıdır. İki türünde çiçekler sarı renkli olur. Bu nedenle aslan pençesi küründe düz yapraklı olanı kullanılmalıdır.

Aslan pençesi kürü ne işe yaramaktadır?
  • Rahim, meme, prostat ve lenf bezi kanserlerinden korur, ilerlemesini önler ve başlangıç aşamasında tedavi edici özellikleri vardır
  • Menopoz döneminde olan kadınlardaki terleme, stres, depresif ruh hali, ruhsal sorunlar gibi etkileri azaltmaya, hormonların dengelenmesine yardımcı olur
  • Düzensiz adet dönemlerini düzenler
  • Prostatın sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve fonksiyonlarını düzenler, ayrıca prostat büyümesini önler
  • Böbreklerin çalışmasını düzenler
Aslan pençesi kürü nasıl kullanılır?

Kullanımında başarı oranı oldukça yüksek olan kürün, nasıl uygulanması gerektiği oldukça önemlidir.

Prostat, meme, rahim ve lenf bezi kanserlerini önleyici kür: 4-5 gram kuru aslan pençesi, kaynamış yarım litre sıcak suyun içinde 12 dakika kadar demlenir. Bu sırada su hafif ateşte tutularak, ısısı muhafaza edilmelidir. Bunu süzerek, soğuması için bekleyin. Kürü demledikten sonra mutlaka süzmelisiniz. Bitki suyun içinde daha fazla beklememelidir. Hazırlanan kür bir ay süreyle gün aşırı olmak üzere, 1 su bardağı ölçüsünde içilmelidir. Daha sonra 15 gün ara vererek, 6 ay süreyle her hafta 2 defa birer bardak içilmelidir. Kür 6 aydan sonra belirli dönemler halinde uygulanabilir.

Prostat, meme, rahim ve lenf bezi kanserlerini tedavi edici ve kanserin ilerlemesini önleyici kür: bu amaçla kullanılacak kür, aynı kanserlerin önlenmesi için hazırlandığı şekilde yapılır. Ancak tüketimi daha farklı şekilde olur. Bunu 1 ay süreyle her gün 1 su bardağı içmelisiniz. Daha sonra 1 hafta ara vererek, 6 ay süreyle her hafta 4 gün birer bardak içilir. 6 ay sonra her hafta 1-2 defa içilebilir.

Menopoz döneminde kullanılan kür: bu dönemde kadınların yaşadığı sıkıntıların azaltılması için, aslan pençesi kürü kanserleri önlemek için hazırlanan kür gibi kullanılır. Kürün bu şekilde kullanımı adet dönemlerindeki sıkıntılar içinde tercih edilmelidir.

Kadınlarda hormon düzenleyici olarak kür: Kürü hazırlamak için 4-5 gram kuru aslan pençesi yine yarım litre kaynayan suyun içine konur. Bu 12 dakika aynı sıcaklıkta demlenir. Süzülerek, soğuması için bekletilir. Bunun hormonların düzenlenmesinde kullanımı 45 gün süreyle gün aşırı 1 su bardak içilmesiyle yapılır. Aslan pençesi kürünün her defasında taze olarak hazırlanması gerekir.

Aslan pençesi kürünün kullanımı sırasında dikkat edilecekler

Bu kürün uygulanması sırasında içine herhangi bir tatlandırıcı atılmaması tavsiye edilir. Yemeklerden 1 saat sonra içilmesi gerekir. Demleme sırasında en fazla 12 dakika tutulmalıdır. Daha sonra bitki mutlaka süzülerek suyun içinden alınmalıdır. Eğer kalan aslan pençesi olursa, bu buzdolabında 3 gün süreyle saklanabilir. Daha sonra yeniden taze olarak hazırlanması tavsiye edilir.

Aslan Pençesi Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Testere Dişli Aslan Pençesi

Testere Dişli Aslan Pençesi

Aslan Pençesi Neye İyi Gelir?

Aslan Pençesi Neye İyi Gelir?

Aslan Pençesi Zayıflatır mı?

Aslan Pençesi Zayıflatır mı?

Haber Bülteni

Güncel

Aslan Pençesi Kurabiye Tarifi ve Malzemeleri

Aslan Pençesi Kurabiye Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Düz Yapraklı Aslan Pençesi

Düz Yapraklı Aslan Pençesi