Aslan Pençesi Migren Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Aslan Pençesi Migren Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aslan Pençesi Migren: Migren, genellikle ataklar şeklinde gelen bir baş ağrısı türüdür. Migren atakları 4 saatten 72 saate kadar sürebilmektedir. Migren rahatsızlığı olan kişi ataklar sırasında kendini tamamı ile normal hissetmekte, ancak sonra gelecek olan atağın endişesi içinde olur. Önceden "sadece baş ağrısı tipi" olarak görülmekte iken, migren günümüzde artık müstakil bir nörolojik hastalık olarak kabul edilir. Migren için tıbbi tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Tıbbi tedavilerin yanında bitkisel tedavilere de başvurulur bu yöntemlerden biri de aslan pençesinin migren için tedavi uygulamasıdır. Bu yazımızda Aslan pençesi bitkisi kürü ile migren tedavisi için uygulamayı yazacağım.

Migren Hastalığı İçin Aslanpençesi Kürü: Uzmanlar migreni azaltmakta başarısı çok yüksek olan bu kürün bilhassa önerilen kullanım biçimine göre uygulanma yapılmasının gerektiğini belirtmektedir. Aslan pençesinin migren için yapılacak olan bu kürün hazırlanışı şu şekildedir; 4-5 gram kurutulmuş aslan pençesini kaynamayan yarım litre suyun içine atılıp, hafif ateşle 2 dakika kaynatmaya devam edilir. 2 dakika bitince sıcaklığını kaybetmeden 10 dakika demlenmeye bırakılır. Sonra soğuması beklenerek süzülür. Demleme işlemi tamamlandığı zaman mutlaka süzülmesi gerekir.

30 gün boyunca, bir gün arayla bir su bardağı miktarınca içilir. Bir ay sonra 15 gün ara verilir. 15 günlük ara bittikten sonra 6 ay süre ile haftada iki kere birer bardak içilir. 6 aydan sonra dönemler halinde uygulanır.

Aslan pençesi Migren Tedavisi İçin Uyarılar
  • Migren Hastalığı için doktorun verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Burada yapılan bu aslan pençesi kürünü bir destekleyici olarak kullanın.
  • Kullanılan bu Aslan pençesi bitkisine karşı herhangi bir alerjinin olup olmadığına dikkat edilmelidir.
  • Aslanpençesi kürü hazırlarken demleme için 10 dakikadan fazla beklemeyin.
  • On dakikalık demlenme süresi tamamlanınca, kabın içinde daha fazla bekletmeden, aslan pençesini süzerek kesinlikle ayırmanız tavsiye ediliyor.
  • Aslan pençesi kürünü kullanırken içimi kolaylaştırmak için içine herhangi bir tatlandırıcı ya da başka bir madde kesinlikle konulmaz.
  • Aslan pençesi migren için yemek yedikten bir saat sonra tüketilmesi önerilir.
  • Hazırlanan aslan pençesinin migren için arta kalanı buzdolabında en çok 3 gün süre ile korunur. Uzmanlar üçüncü günden sonra taze olarak tekrar hazırlanması gerektiğini ifade etmektedir.

Aslan Pençesi Migren Yorumları

soru

Mert

22 Mayıs 2024 Çarşamba

Ben almanyada bu bitkiyi malesef bulamiyorum. Bu migren beni bitirdi, ne yapacagimi bilmiyorum. Almancasi Frauenmamtel olmasi gerek, bilen varmi acaba?

Cevap yaz
cevap

Ömer

22 Mayıs 2024 Çarşamba

Ben de sizin gibi çok kötü durumdaydım, her akşam 1 bardak taze hazırlayıp içtim. 1 ay dolmadan faydasını gördüm hamdolsun. Ağrılarım büyük oranda sona erdi. Kendimi şu anda çok daha iyi hizlssediyorum

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Testere Dişli Aslan Pençesi

Testere Dişli Aslan Pençesi

Haber Bülteni