Testere Dişli Aslan Pençesi Nerede Bulunur
15 Mayıs 2024

Testere Dişli Aslan Pençesi Nerede Bulunur

Testere dişli aslan pençesi nerede bulunur, 20-60 santime kadar boylanabilen, dikine büyüyen, dişli yapraklara ship bir bitki olan testere dişli aslan pençesi kök kısımdan çevreye yayılarak küme halinde büyür. Yetiştirilmesi oldukça kolaydır. Çevrede yabani olarak bulunan bitkinin kökünden bir parça güneşli bir yere ekilirse bakıma ihtiyaç duymadan kendiliğinden yetişerek, ekildiği yerde küme oluşturur.

Testere dişli aslan pençesi Mayıs ve Ekim ayları arasında kökünden 10 santim yukarıdan kesilerek toplanır. Toplanan bitki demetlenerek güneşli bir yere asılarak kurutulur. Bitkinin sağlık için şifa dağıttığı kısmı yaprak ve çiçeklerdir. Bitkinin yaprak ve çiçeklerinden yararlanabilmek için asla güneşte kurutulmaması gerekir. Bitkinin yaprak ve çiçek kısmı gölgede kurutulmalıdır. Bitki tamamen kuruduktan sonra kurutma işlemine mutlaka son verilmelidir. Aksi halde bitki bileşimindeki eterik yağları kaybederek kalitesi düşebilir.

Bitkinin kök kısmı güneşte kurutularak, kuruma işleminden hemen sonra paketlenmelidir. Şifa dağıtan bitkiler aktarlarda açık olarak satıldığından kaliteleri kısa sürede etkisini kaybeder.

Testere Dişli Aslan Pençesinin Faydaları Nelerdir?
  • Testere dişli aslan pençesinin yaprak ve sap kısmı birlikte kullanıldığında ishale karşı iyi gelir. Bitkinin kabızlık yapan bir etkisi bulunmamaktadır. İshal vakalarında bağırsak hareketlerini yavaşlatarak bağırsağın düzenli çalışmasını sağlar. Özellikle hareketli bağırsak sendromu hastalığı bulunan kişiler için mucizevi bir bitkidir.
  • Anemi yani kansızlık sorunu olan kişiler için gün aşırı bir bardak çay şeklinde içilmesi önerilir.
  • Erken menopoza maruz kalan kadınlar için faydalı bir bitkidir.
  • Adet düzensizliklerine karı testere dişli aslan pençesi iyi gelir.
  • Kadınlık hormonunu dengelemek için kullanılabilir.
  • Rahimde ortaya çıkan miyom ve miyom kaynaklı oluşan ara kanamalara karşı faydalıdır.
  • Tüylenmeye karşı kullanılabilir.
Adet Düzensizliği ve Tüylenmeye Karşı Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü

1 kahve kaşığı kurutulmuş testere dişli aslan pençesi 1 su bardağı kaynayan suyun içine eklenir. Karışım kısık ocakta 10 dakika kadar kaynatılarak ocaktan alınır. Çay süzülerek soğumaya bırakılır. Hazırlanan çay adet düzensizliği ve tüylenmeye karşı 30 gün boyunca her gün 1 su bardağı olacak şekilde içilir. 1 ay düzenli içildikten sonra 7 gün ara verilir ve tekrar 1 ay düzenli içilir. Çay özellikle sabah ya da öğle yemeğinden 2 saat sonra içilmelidir.

FSH Hormonu Yüksekliğine karşı Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü

1 kahve kaşığı kurutulmuş aslan pençesi 1 su bardağı kaynar suyun içine atılarak 5 dakika kısık ateşte kaynatılır. Kaynayan su süzülerek soğumaya bırakılır. Hazırlanan karışımdan günde 2 defa 1 su bardağı içilir. Küre bir ay devam edilir. İçilen ilk bardak kahvaltıdan 2 saat kadar sonra, kinci bardak ise akşam yemeğinden 2 saat sonra içilmelidir. Kür her seferinde yeniden hazırlanmalıdır. Kür 1 ay boyunca uygulandıktan sonra 7 gün ara verilir ve 7 günlük aradan sonra tekrar 1 ay uygulanır.

Testere Dişli Aslan Pençesi Nerede Bulunur Yorumları

soru

Can

03 Haziran 2024 Pazartesi

Bızım daglar dolu

Cevap yaz
cevap

Admin

03 Haziran 2024 Pazartesi

Dağlarınızın güzelliğini ve doğallığını korumanız dileğiyle!

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Testere Dişli Aslan Pençesi

Testere Dişli Aslan Pençesi

Düz Yapraklı Aslan Pençesi

Düz Yapraklı Aslan Pençesi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Aslan Pençesi Çıbanı Belirtileri ve Tedavisi

Aslan Pençesi Çıbanı Belirtileri ve Tedavisi

Aslan Pençesi Zararları Nelerdir?

Aslan Pençesi Zararları Nelerdir?

Aslan Pençesi Hormon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aslan Pençesi Hormon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Testere Dişli Aslan Pençesi Nerede Bulunur

Testere Dişli Aslan Pençesi Nerede Bulunur

Aslan Pençesi İbrahim Saraçoğlu

Aslan Pençesi İbrahim Saraçoğlu