Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü
15 Mayıs 2024

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü

Testere dişli aslan pençesi kürü, bu bitki rahim, meme, lenf bezi ve prostat kanserlerine karşı koruyucu, önleyici etkisinin yanında, bu kanser türlerinin başlangıç aşamasında hastalıkları tedavi edici ve ilerlemesini önleyici etkilere sahiptir. Testere dişli aslan pençesi kürü kadınlarda tüylenmeye karşı, adet düzensizliğine karşı, FSH hormonu yüksekliğine karşı, östrojen hormon seviyesini yükseltmek için ve iltihaplı eklem romatizmalarına karşı kullanılabilir. Bu kürün kullanım yerine göre farklı şekilde hazırlanması ve uygulanması gerekir.

Adet düzensizliği ve tüylenmeye karşı etkili kür

Bu sorunlar için hazırlanacak kürde, 3-4 gram yaklaşık 1 tatlı kaşığı kuru testere dişli aslan pençesi, 1 bardak kaynayan klorsuz suyun içine atılır. Kısık ateşin üzerinde yaklaşık 10 dakika kaynatılır. Daha sonra suyun içindeki bitki süzülerek, ılınmaya bırakılır. Bu kür 1 ay süreyle her gün 1 su bardağı içilmelidir. Bir ay küre devam edildikten sonra, bir hafta kürün kullanımına ara verilmelidir. Daha sonra 1 ay daha kür uygulanarak tedavi tamamlanır. Hazırlanan karışım sabah kahvaltısından 2 saat sonra ya da öğleden sonra içilebilir. Daha sonradan yeniden adet düzensizliği sorunu olursa, kür tekrarlanabilir.

FSH hormonu yüksekliğine karşı kür

FSH hormonu folikül uyarıcı hormon olarak bilinmektedir. Bu hormon erkek ve kadında üreme organları üzerinde etkilidir. Cinsel hormonların yapılmasını, cinsel farklılığı, kadınlarda yumurta gelişimini, erkeklerde ise sperm gelişimini sağlamaktadır. İnsanlarda kısırlık sorununda ve adet düzensizliği durumlarında FSH hormonunda yükselme meydana gelir. Kadınlarda yaşın ilerlemesiyle birlikte yumurtalık rezervi azalmakta, FSH hormonu yükselmektedir. 35 yaşından itibaren FSH hormon düzeylerinde yavaş bir yükselme, 40 yaşından sonra ise hızlı bir yükselme meydana gelir. Ayrıca yumurtalıkların biri ya da bir bölümü alındığında, kist ameliyatlarında ya da başka sebeplerle yumurtalıkların zarar görmesinde yine FSH seviyelerine yükselme meydana gelebilir. Korunma yöntemleri ya da ilaç kullanımı FSH hormonu seviyesini yükseltmez.

FSH hormonu yüksekliği için hazırlanacak testere dişli aslan pençesi küründe, 3-4 gram kadar kuru bitkinin yine kaynayan 1 su bardağı klorsuz suyun içinde 5 dakika kaynatılması gerekir. Daha sonra bitki süzülerek ılınmaya bırakılır. Bu kürün sabah kahvaltısından 2 saat sonra ya da öğleden sonra içilmesi uygundur. Yine bir ay süreyle günde 2 defa birer bardak içilir. Yalnız her defasında taze olarak hazırlanmalıdır. Bir ay sonra bir hafta ara verilerek, bir aylık kür tekrar edilir.

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Aslan Pençesi Ne İşe Yarar?

Aslan Pençesi Ne İşe Yarar?

Testere Dişli Aslan Pençesi

Testere Dişli Aslan Pençesi

Aslan Pençesi Kullananlar

Aslan Pençesi Kullananlar

Haber Bülteni

Güncel

Aslan Pençesi Kullanımı

Aslan Pençesi Kullanımı

Güncel

Aslan Pençesi Kurabiye Tarifi ve Malzemeleri

Aslan Pençesi Kurabiye Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Aslan Pençesi İbrahim Saraçoğlu

Aslan Pençesi İbrahim Saraçoğlu