Aslan Pençesi Hormon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Aslan Pençesi Hormon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aslan pençesi hormon, Ülkemizde yetişen halk arasında aslankuyruğu, Aslan kulağı ve kırkbaş olarak da bilinen bir bitkidir. Aslan pençesi hormon üzerine dengeleyici özelliği bulunmaktadır. Türkiye'de birbirinden farklı iki tür bitki aslan pençesi olarak bilinmemektedir. Her iki türünde çiçekleri sarı renktedir. Birbirinden ayıran özelliği birinin yapraklarının çevresinin düz birinin de yaprakları testere gibidir. Aslan pençesi hormon düzenleyici olarak kullanılacak olan kenarları düz olandır. Doğada toplarken veya aktardan alırken buna dikkat ediniz. Aslan pençesi hormon üzerinde diğer etkileri şunlardır,

Aslan pençesi hormon üzerinde faydaları nelerdir?
  • Meme, Rahim, Lenf bezi ve prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucudur. Prostat fonksiyonlarını ve prostatın sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Prostat büyümesini önleyici etkisi de bulunur.
  • Düzensiz olan regl dönemini düzene sokar. Bayanların kadınlık hormonlarını düzene koyduğu için alternatif olarak kullanılan bir bitkidir.
  • Menopoz dönemindeki bayanların stres, gerginlik, terleme, depresif ruhsal sıkıntılı durumlarında hormonların dengelenmesinde çok etkilidir. Menopoz nedeniyle oluşan uykusuzluk, stres, gerginlik, ruhsal sıkıntı, ruhsal değişkenlik, sinirlilik, isteksizlik, sıcak basması, sebepsiz korku ve terleme nöbetleri gibi şikâyetlerin ortadan kalkmasına aslan pençesi çayı çok yardımcı olur.
  • Aslan pençesi hormon üzerinde olduğu gibi böbrek fonksiyonları üzerinde de oldukça etkilidir.
Aslan pençesi hormon üzerinde etkili olabilmesi için çay olarak veya kür halinde kullanılabilir. Aslan pençesini çay olarak tüketecekseniz demleme süresini on dakikadan az tutun. İçerken içerisine herhangi bir tatlandırıcı ilave etmeyin. Hazırladığınız aslan pençesini 3 günden fazla dolapta tutmayın. Taze taze hazırlanıp tüketilmesinde fayda vardır. Aslan pençesi hormon tedavisi için alacağınız aktardan detaylı bilgi alabilirsiniz. Aslan pençesi bitkisi aktarlarda bulunmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

Aslan Pençesi Hormon Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Aslan Pençesi Kullananlar

Aslan Pençesi Kullananlar

Haber Bülteni

Düz Yapraklı Aslan Pençesi

Düz Yapraklı Aslan Pençesi

Testere Dişli Aslan Pençesi Faydaları Nelerdir?

Testere Dişli Aslan Pençesi Faydaları Nelerdir?

Testere Dişli Aslan Pençesi

Testere Dişli Aslan Pençesi

Aslan Pençesi Adet Söktürücü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aslan Pençesi Adet Söktürücü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aslan Pençesi Kullanımı

Aslan Pençesi Kullanımı