Aslan Pençesi İbrahim Saraçoğlu
15 Mayıs 2024

Aslan Pençesi İbrahim Saraçoğlu

Aslan pençesi İbrahim Saraçoğlu: Testere dişli denen aslan pençesi aktarlarda bulunur. Ömrünü bir yılı geçmemesi gerekir. Çünkü aslan pençesi bitkisinin özelliğini ikinci yılda yüzde 80 kaybetmektedir. En mükemmeli ise yaz ayları çok sıcak olmayan ve toprağın nemli olan iklimlerde ve gölgede yetişenlerdir. Normal ışığı çok severler ama doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

Aslan pençesi İbrahim Saraçoğlu'nun oldukça fazla tavsiye ettiği bir bitkidir. Yaprakların terlemeye ya da üzerinde su kabarcıkları oluşturmaya başladığğı anda bilinmelidir ki ertesi gün yağmur yağacağını işaret verir. Eski kadınlar aslan pençesinin çok iyi bilirler. Hızlı ve ani yağmur yağan yerlerde yaşayan kadınlar kurutmak amacıyla astıkları eşyalarını toplamadan önce aslanpençesinin yapraklarına bakarlar. Eğer yapraklar terleme yapmışsa eşyaları toplarlar. Cildini parlaklık ve taze bir görünüm sağlamak için genç kızlar ve orta yaşlı bayanlar, bu bitkinin yapraklarını üzerinde biriken teri toplayıp yüzlerine sürerler. Yaz aylarında oluşan çillere karşı mükemmel bir koruyucu ve güneş ışınlarını önleyicidir ve çilleri yok etmek için de kullanılır. Bugün teknoloji kimyasal kozmetik sanayi ürünleri oldukça yaygındır. Çeşit çeşit kremler, temizleyici losyonlar, fondötenler ne kadar cilde güzel gösterse de Allah'ın bizlere sunduğu doğal ürünlerle kesinlikle boy ölçüşemez. Teknoloji maalesef doğayı gözleyen doğa bilimcileri yetişmesine fırsat vermiyor. Testere dişli aslan pençesi bitkisel tedavileri eskiden beri kullanan İbrahim Saraçoğlu 70'li yıllarda bu bitki üzerinde çalışmaya başlamıştır. Bu bitki kabızlık yapmayacağını gibi ishali de hemen kesici bir etkisi vardır. Çünkü bağırsağın perisaltik hareketlerini yavaşlatarak kontrol altına alınır. Bağırsak sendromu yaşayanlar için oldukça faydalıdır. Kapalı ameliyat sonrası oluşan yaralar ve zor kapanan yaralar üzerinde oldukça etkilidir. Anemi hastalığını sık sık yaşayanlar haftada en az 5-6 kez bu bitkiyi içmesi yeterli olur.

Bu bitkiyi doğum yapan kadınlar kullanabilir mi?

Aslan pençesini, önceden doğum yapmış kadınlarda düşük sorununu riskini yani Rahim kaslarını güçlendirme özelliği ile ortadan kaldırır. Hamileliğin ileriki aylardaki kadınların imdadına yetişir. Aslan pençesini hamileliğin üçüncü ayından itibaren bir iki kez içilerek Rahim kaslarını güçlendirdiğini ileriki aylarda hamile döneminde düşük yapma riskinin büyük oranda ortadan kaldırdığını tıbben görmüş olmaktayız. Kadınların erken menopoza girmesine engelliler. Adet düzensizliklerini önemli ölçüde ortadan kaldırır ve kadınların hormonal denge sağlamasına yardımcı olur. Rahim bölgesinde oluşmuş miyomları ve miyomların neden olduğu kanamaları kontrol altına alabilme gücüne sahiptir. Fsh hormonu yükselme başladığında bunu düzeni hale getiren bitki aslanpençesi bitkisidir. Adet dönemlerinde kanın fazla olması veya uzun süren adetlerde bu bitki oldukça etkilidir. Aslan pençesi İbrahim Saraçoğlu'nun kadınlar için en etkili bitki olduğunu ifade eder. Çünkü aslan pençesini güçlü kılan plobaphen adlı etkin maddesidir.

Aslan Pençesi İbrahim Saraçoğlu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Aslan Pençesi Kullanımı

Aslan Pençesi Kullanımı

Haber Bülteni

Güncel

Testere Dişli Aslan Pençesi Nerede Bulunur

Testere Dişli Aslan Pençesi Nerede Bulunur

Güncel

Düz Yapraklı Aslan Pençesi

Düz Yapraklı Aslan Pençesi

Aslan Pençesi Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aslan Pençesi Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aslan Pençesi Zayıflatır mı?

Aslan Pençesi Zayıflatır mı?

Aslan Pençesi Kullananlar

Aslan Pençesi Kullananlar

Aslan Pençesi Faydaları Nelerdir?

Aslan Pençesi Faydaları Nelerdir?

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü