İbrahim Saraçoğlu Aslan Pençesi
15 Mayıs 2024

İbrahim Saraçoğlu Aslan Pençesi

İbrahim Saraçoğlu aslan pençesi kürü; meme, rahim, lenf bezi ve prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucu, başlangıç döneminde tedavi edici, ilerlemiş dönemlerde kanserin büyümesini engelleyici ve önleyicidir. Aslan pençesi otu, yapraklı düz ve tırtıklı olarak iki çeşittir. Birbirlerinden tamamen farklı bu iki bitkinin yaprak kenarları testere dişli ise bayanların düzensiz regl dönemlerine karşı kullanabilecekleri bir bitkidir. Aynı zamanda hormonları da dengelemektedir.

Aktarlarda bulunan aslan pençesi aynı isim adı altında her ikisi de satılmaktadır. Satın alacağınız zaman veya toplayacağınız zaman yaprak kenarlarına dikkat etmelisiniz. Kanser tedavisi için kullanılan aslan pençesi yapraklarının kenarları düz olandır. Her ikisinin de çiçekleri sarı renklidir.

Aslan pençesi memleketimizde aslan kuyruğu, aslan kulağı ve kırkbaş otu olarak da bilinmektedir.

İbrahim Saraçoğlu aslan pençesi kürü; meme, rahim, lenf bezi ve prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucudur. Menopoz dönemindeki kadınların terleme, gerginlik, ruhsal sıkıntılı durumlarında hormonların dengelenmesinde mucizevi etki göstermektedir. Aynı zamanda düzensiz olan regl dönemlerini de düzenlemektedir.

İbrahim Saraçoğlu aslan pençesi kürü nasıl yapılır?

4 -5 gram (Bir tutam) kurutulmuş aslan pençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır ve kısık ateşte 12 dakika kaynatılarak demlenir. Daha sonra süzülerek soğumaya bırakılır. Aslan pençesi kürünü demledikten sonra mutlaka süzme işlemini yapmanız gerekir. Kesinlikle demleme süresi olan 12 dakika tamamlandıktan sonra daha fazla demlenmemelidir ve süzerek bitkiyi ayırmalısınız.

İbrahim Saraçoğlu aslan pençesi kürü nasıl kullanır?

Aslan pençesi kürünü bir ay boyunca bir gün arayla yani gün aşırı bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra 15 gün ara verilmesi gerekir. On beş günlük aradan sonra 6 ay boyunca haftada iki defa birer su bardağı içilir. Altı aydan sonra dönem dönem uygulanır. Bu uygulama meme, rahim, lenf bezi ve prostat kanserini önleyici kürdür. Başarı oranı çok yüksek olup, bu bitkinin önerilen kullanma şekline göre uygulanması oldukça önemlidir.

Bayanların, kadınlık hormonlarını dengeleyici şekilde kullanılması için kürü hazırladıktan sonra 45 gün boyunca bir gün arayla yani gün aşırı bir su bardağı içilir. Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır. Bu sayede hormonların dengelendiğini en kısa zamanda göreceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu aslan pençesi kürü kullanımı için dikkat edilmesi gerekenler?

Aslan pençesi kürü kullanırken içimini kolaylaştırmak için kesinlikle başka bir madde ilave etmeyiniz. Yemek yedikten sonra bir saat sonra içilmelidir. Aslan pençesi kürünü hazırlarken 10 -12 dakikadan fazla demlemeyiniz. Demlendikten sonra süzülerek mutlaka bitkiden ayrılması gerekir. Hazırlanan aslan pençesi küründen arta kalanı buzdolabında en fazla üç gün korunabilir. Üç günden sonra kesinlikle kullanılmaz ve mutlaka taze olarak tekrar yapılması gerekir.

İbrahim Saraçoğlu Aslan Pençesi Yorumları

soru

Mkara

07 Mayıs 2024 Salı

Ben 23 yasindayim sakallarimin cikmasi icin kullaniyorum yalniz bu aslan pencesi testere disli ile aynimi aktarlar oyle veriyorda

Cevap yaz
cevap

Petek

07 Mayıs 2024 Salı

Merhaba, belirtmiş olduğunuz iki ürün hemen hemen aynı özellikleri gösterse bile birbirlerinden tamamen farklı ürünlerdir. Bu nedenle farklı olduğunu bilerek kullanmanız ve kullanım bilgilerini tam olarak bilmenizde fayda vardır.

soru

Gülsüm Akpınar

14 Nisan 2024 Pazar

Erken adet olma problemim var neyapmalıyom?

Cevap yaz
cevap

Canan

14 Nisan 2024 Pazar

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Düzensiz adet olma hemen her kadın da görülen problemlerden biridir. Bu duruma yaş yapılan doğumlar doğum kontrol yöntemleri etki edebilir. Bundan dolayı bir kadın doğum uzmanına giderek bu bilgileri aktararak en doğru bilgiye ulaşmanız mümkün olacaktır. Çok geçmiş olsun sağlıklı günler dilerim

soru

pınar özpolat

12 Nisan 2024 Cuma

hocam ben tüp bebek yaptıracağım şu anda merional ve gnolf kullanıyorum bununla beraber aslanpençesi kullana bilirmiyim

Cevap yaz
cevap

Lema

12 Nisan 2024 Cuma

Pınar Hanım merhaba, evet aslanpençesi oldukça işe yarayan bir bitki türüdür. Yapılan araştırmalara göre birçok kişi olumlu sonuçlar elde etmiştir. Fakat bu konuda doktorunuza danışmanız gerekiyor. Kullanmış olduğunuz ilaçlar ile bu bitkinin birbirlerine zarar verip vermeyeceği hakkında bilgi almanızda fayda vardır.

cevap

Meltem

12 Nisan 2024 Cuma

Merhaba Pınar Hanım, bitkisel ürünler aşırı bir şekilde kullanılmadığı sürece ciddi rahatsızlıklara neden olmamakla birlikte faydalar göstermektedir. Bunun için bol bol tüketmek yerine günlük olarak bir çay bardağı kadar tüketmenizde zarar olmayacaktır.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni