Testere Dişli Aslan Pençesi Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Testere Dişli Aslan Pençesi Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Testere dişli aslan pençesi çayı, özellikle kadın hastalıklarının tedavisinde oldukça fayda sağlayan bir çaydır. Fakat tedavi için bu çayın kullanımına düzenli olarak devam etmek gerekir. Testere dişli aslan pençesi otu, sadece kadın hastalıklarına değil, pek çok rahatsızlığa iyi gelen bir bitkidir.

Testere dişli aslan pençesi faydaları nelerdir?
 • Adet halinin güç, ağrılı ve aşırı olmasını engeller. Kanamaları düzene sokar.
 • Hamile kalmayı kolaylaştırır.
 • Hamilelikte düşük ihtimaline karşı kullanılır.
 • Anne sütünü arttırır.
 • Menopoz dönemlerinde rahatlatıcı olur.
 • Şekeri düşürür.
 • Göz ve deri hastalıklarına iyi gelir.
 • Mide ve bağırsak hastalıklarında rahatlatıcı etkisi vardır.
 • Sinir yorgunluğu ve stres dönemlerinde yardımcıdır.
 • Birçok kanser türüne karşı koruma sağlar.
 • Kalbi güçlendirir.
 • Kas yorgunluğu, kas erimesi ve demir eksikliğine bağlı kansızlıkta kullanılabilir.
Testere dişli aslan pençesi çayı

Kaynamakta olan 1 su bardağı klorsuz suyun içine ortalama bir tatlı kaşığı kurutulmuş testere dişli aslan pençesi atılır. Yaklaşık 10 dakika kısık ateşte kaynatılır. Bu şekilde 10 dakika kaynadıktan sonra soğumaya bırakılır. Ilık bir sıcaklığa gelince süzülür ve içmeye hazır hale gelir.

İçimi kolaylaştırmak adına şeker veya başka bir tatlandırıcı kullanılmamalıdır. Yemeklerden bir saat sonra içilmesi daha faydalıdır. Günde 2-3 kez içilebilir. Buzdolabında en fazla 3 gün durabilir; sonra taze olarak yeniden demlemek gerekir. Bu çay ayrıca ağız gargarası olarak kullanılabilir.

Testere dişli aslan pençesi çayı ciddi bir yan etkiye sahip değildir ama yine de dikkatli tüketilmesi gerekir. Özellikle doz aşımı birtakım sorunlara yol açabilir. Karaciğer hassasiyeti, damar büzülmesi, adetten kesilme ve fazla idrara çıkma bunlardan bazılarıdır. Kısacası, dozunda kullanılması gereken bu çayı bir uzmana danışarak tüketmek çok daha faydalı olacaktır.

Testere Dişli Aslan Pençesi Çayı Yorumları

soru

mine

18 Mayıs 2024 Cumartesi

Bende doğum kontrol habi kulanmadan adet olmuyorum bunu içersem adet olurmuyum

Cevap yaz
cevap

Öget

18 Mayıs 2024 Cumartesi

Doğum kontrol hapları çokta sağlıklı değil. Çocuk sahibi olmanızı engelleyebilir. Ama illa bitkisel bir yöntem deneyeceğim diyorsanız bunu kullanabilirsiniz. Size muhakkak yararı olacaktır. Ama yinede kadın doğum uzmanından destek almanız daha iyi olacaktır.

cevap

Burçin

18 Mayıs 2024 Cumartesi

doğum kontrol hapları hormonlar la oynadığı için sizin vücudunuzun doğal şekilde olması gereken bir çok şeyi kesiyor. adet olamama gibi veya vücut da kıllanma gibi. çok tüketilen kadın doğum hapları belli bir süreden sonra doğurganlığı bitiriyor. belli bir süre çoçuk sahibi olamıyorsunuz. Siz bir kadın doğum doktoruna giderek tedavi olunuz.

soru

şenay

25 Nisan 2024 Perşembe

Ben 7 aydır adet olamıyorum doğum kontrol ilaçları içtim ama yinede olmadım testere dişli aslan pencesi çayını içersem olur muyum

Cevap yaz
cevap

Admin

25 Nisan 2024 Perşembe

Merhaba ޞenay,

Bu konuda bir doktora danışmanızı tavsiye ederim. Testere dişli aslan pençesi çayı bazı kişilere fayda sağlayabilir, ancak sizin durumunuza özel en iyi çözümü bir uzman belirleyebilir. Geçmiş olsun.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Aslan Pençesi Kullanımı

Aslan Pençesi Kullanımı

Testere Dişli Aslan Pençesi

Testere Dişli Aslan Pençesi

Haber Bülteni

Aslan Pençesi Kullananlar

Aslan Pençesi Kullananlar

Aslan Pençesi Neye İyi Gelir?

Aslan Pençesi Neye İyi Gelir?